Nepropásněte 12. ročník konference Dejme dětem rodinu

Centrum psychologické pomoci pořádá v návaznosti na podporu náhradní rodinné péče 12. ročník konference Dejme dětem rodinu.

Pro letošní ročník, který proběhne v termínu 28. 11. 2024 v prostorách Obchodní akademie a Vyšší odborné školy sociální v Ostravě – Mariánských Horách, jsme zvolili název „Děti ve 21. století – co je ohrožuje a jaké výzvy musí zvládat“.

Prosíme rezervujte si v diářích tento termín.

Stejně jako v minulých letech je záměrem letošní konference přinášet nové pohledy na oblast náhradní rodinné péče, otevírat nová témata, podpořit odbornou i laickou veřejnost, aby o tématu přemýšlela „v jiných kontextech“. Letošní konference bude zaměřena na „děti ve 21. století“ a na to, s čím se nejvíce potýkají, jaké obtíže řeší a jakou odbornou pomoc a podporu potřebují.

Již teď se můžete těšit na příspěvek Mgr. Evy Petrové (Kancelář vládního zmocněnce pro zastupování České republiky před Evropským soudem pro lidská práva a předsedkyně Výboru pro práva dítěte), Bc. Petry Wunschové (zakladatelky a ředitelky Centra LOCIKA), dále společný příspěvek MUDr. Genovévy Almássy a MUDr. Jana Uhlíře (odborníci v oboru psychiatrie, FN Ostrava – specializovaná psychiatrická péče o děti). O osobní zkušenost dítěte se s námi podělí Mgr. Jana Mikásková a konferenci zakončí svým příspěvkem psycholožka Centra psychologické pomoci PhDr. Marie Blažková s tématem Využití přístupu zaměřeného na řešení při konzultaci s dospívajícím.

O projektu Dejme dětem rodinu a předchozích ročnících konference lze nalézt informace zde: https://www.cepp.cz/pestounska-pece/dejme-detem-rodinu.

Podrobnější specifikaci programu konference, on-line přihlašovací formulář a další organizační informace zveřejníme v měsíci září. Na konferenci jsou srdečně zváni zástupci z řad odborníků i laické veřejnosti.

Těšíme se na setkání.

Tým CPP