Dejme dětem rodinu

V rámci projektu Dejme dětem rodinu (www.dejmedetemrodinu.cz) propagují naši pracovníci a dobrovolníci myšlenku pěstounství – formy náhradní rodinné péče o děti, které vlastní rodinu ztratily a potřebují rodinnou péči.

Život v rodině pro tyto děti není samozřejmou věcí, i když je tato životní zkušenost základní výbavou člověka pro celý jeho život. Dítě bez rodičů je obrazně v situaci, kdy má za úkol přeplavat oceán bez lodi a kormidelníka. Nemá po svém boku rádce, učitele, pomocníka, milující osobu, která ho dobrým slovem povzbudí, smutek odežene, radost podpoří, nemá vedle sebe bytost, které na něm záleží. Je na všechno samo. A tak plave jak o život, učí se přežít, jak se dá, učí se tvrdou životní zkouškou, že je v životě samo a nikomu na něm nezáleží.

Takové dítě hledá přístav – potřebuje náhradní rodinu, kde pozná a zažije teplo lidského vztahu, kde ucítí, že někomu na něm záleží a má o něj starost. Rodinu nemůže nic nahradit, žádný inkubátor, žádný přepychově zařízený dětský domov.

Všem zájemcům o podrobnější informace o pěstounské péči a její specifické formě pěstounské péči na přechodnou dobu poskytujeme kompletní poradenský servis.

Projekt Dejme dětem rodinu je realizován především na nejrůznějších akcích pro veřejnost v Moravskoslezském kraji, například Lidé lidem, Tátafest, Muzejní noc, Den sociálních služeb, atd. Projekt je nedílnou součástí naší činnosti v oblasti náhradní rodinné péče a jeho hlavním cílem je posílit povědomí a informovanost široké veřejnosti o náhradní rodinné péči a zvýšit počet zájemců o ni. Od roku 2016 je garantem projektu Moravskoslezský kraj.

KONFERENCE

Každoročním vyvrcholením projektu je již od roku 2010 uspořádání konference pro širokou laickou i odbornou veřejnost. Obsahem konference jsou témata z oblasti náhradní rodinné péče a aktuální problémy, se kterými se děti v náhradní rodinné péči, náhradní rodiče, státní správa, doprovázející organizace a další instituce potýkají. Poslední konference (XI. ročník) pořádaná v roce 2023 nesla podtitul „Rodina biologická, pěstounská, osvojitelská? Hlavně milující, respektující a přijímající odlišnosti.“ Vyhodnocení průběhu této konference a rovněž těch předešlých uvádějí následující odkazy: 

Vyhodnocení konference Dejme dětem rodinu 2023

Vyhodnocení konference Dejme dětem rodinu 2022

Vyhodnocení konference Dejme dětem rodinu 2019

Vyhodnocení konference Dejme dětem rodinu 2018

Vyhodnocení konference Dejme dětem rodinu 2017

Vyhodnocení konference Dejme dětem rodinu 2016

Vyhodnocení konference Dejme dětem rodinu 2015

Vyhodnocení konference Dejme dětem rodinu 2014

Zaujala Vás myšlenka pěstounství nebo přemýšlíte o tom, že byste se stali náhradními rodiči? Můžete kdykoliv kontaktovat, kterékoliv z našich pracovišť. Rádi Vám telefonicky i osobně poskytneme bližší informace.

DSC_0095

 
 • Přejete si být informování o všech našich novinkách a akcích?

  • Korespondenční a fakturační údaje
   Centrum psychologické pomoci, příspěvková organizace
   Na Bělidle 815, 733 01 Karviná
   IČO 00 847 267
   Datová schránka: 7ddkg2r