Poskytování informací dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů

Kdo může podat žádost

Žádost o informace si může podat každá fyzická i právnická osoba. Poskytování informací se netýká dotazů na názory, budoucí rozhodnutí a vytváření nových informací.

Způsob podání žádosti

  1. Ústně
  • osobně v sídle organizace (Na Bělidle 815/12, 733 01 Karviná-Fryštát)
  • telefonicky (773 751 754)
  1. Písemně
  • poštou na adresu sídla organizace
  • osobně předáním písemné žádosti v sídle organizace
  • e-mailem přes elektronickou podatelnu: cpp@po-msk.cz (velikost zprávy max. 20 MB, přijímaný formát pouze DOC, DOCX, PDF)
  • datovou schránkou: Centrum psychologické pomoci, příspěvková organizace,
    ID: 7ddkg2r

Náležitosti žádosti o poskytnutí informací

  1. Ze žádosti musí být zřejmé, komu je určena, a že se žadatel domáhá poskytnutí informace podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím. Fyzická osoba uvede na žádosti jméno, příjmení, datum narození, adresu místa trvalého pobytu nebo, není-li přihlášena k trvalému pobytu, adresu bydliště a adresu pro doručování, liší-li se od adresy místa trvalého pobytu nebo bydliště. Právnická osoba uvede název, identifikační číslo osoby, adresu sídla a adresu pro doručování, liší-li se od adresy sídla. Adresou pro doručování se rozumí též elektronická adresa.
  2. Neobsahuje-li žádost povinné náležitosti a adresu pro doručování, případně není-li elektronická žádost podána předepsaným způsobem, není žádostí ve smyslu zákona o svobodném přístupu k informacím.
  3. Žádost nemusí být podána na zvláštním formuláři nebo být odůvodněna a nemusí obsahovat žádné podklady.
  4. Za podání žádosti se nehradí žádné poplatky. V souladu se zákonem je však Centrum psychologické pomoci, příspěvková organizace, oprávněna žádat úhradu nákladů v souvislosti s vyhledáváním a poskytováním informací. V případě, že bude za poskytnutí informací požadována úhrada, je tato skutečnost písemně oznámena spolu s výší úhrady žadateli před poskytnutím informace. Z oznámení musí být zřejmé, na základě jakých skutečností, a jakým způsobem byla výše úhrady Centrem psychologické pomoci, příspěvková organizace, vyčíslena. Pokud žadatel do 60 dnů ode dne oznámení výše požadované úhrady, úhradu nezaplatí, povinný subjekt žádost odloží.

Vyřizování žádostí

  1. Za vyřizování žádostí o poskytnutí informací podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů, vztahujících se k činnosti Centra psychologické pomoci, příspěvkové organizace, zodpovídá ředitelka organizace.
  2. Ředitelka posoudí obsah žádosti a v případě, že nedostatek údajů o žadateli brání vyřízení žádosti, vyzve žadatele ve lhůtě do 7 kalendářních dnů ode dne podání žádosti, aby ji doplnil. Nevyhoví-li žadatel této výzvě do 30 dnů ode dne, kdy mu byla výzva doručena, ředitelka žádost odloží.
  3. Pokud je žádost nesrozumitelná, není zřejmé, jaká informace je požadována, nebo je žádost formulována příliš obecně, vyzve ředitelka žadatele ve lhůtě do 7 dnů ode dne podání žádosti, aby ji žadatel upřesnil. Neupřesní-li žadatel žádost do 30 dnů ode dne doručení výzvy, rozhodne ředitelka o odmítnutí žádosti.
  4. V případě, že se požadované informace nevztahují k působnosti Centra psychologické pomoci, příspěvkové organizace, ředitelka žádost odloží a tuto odůvodněnou skutečnost sdělí žadateli do 7 dnů ode dne doručení žádosti.
  5. Pokud ředitelka odmítne zcela nebo z části poskytnout žadateli jím požadované informace, vydá o tom rozhodnutí ve lhůtě pro vyřízení žádosti.
  6. Nerozhodne-li ředitelka způsobem, jak je výše popsáno, poskytne informaci v souladu
    se žádostí ve lhůtě nejpozději do 15 dnů ode dne přijetí žádosti nebo ode dne jejího doplnění.
  7. Lhůtu pro vyřízení žádosti je možno prodloužit ze závažných důvodů (vyhledání a sběr požadovaných informací v jiných úřadovnách, které jsou oddělené od úřadovny vyřizující žádost; vyhledání a sběr objemného množství oddělených a odlišných informací požadovaných v jedné žádosti; konzultace s jiným povinným subjektem, která má závažný zájem na předmětu žádosti), nejvýše však o 10 dnů. Žadatel musí být o prodloužení lhůty a o důvodech prodloužení informován, a to ještě před uplynutím lhůty k jejímu vyřízení. 

Odvolání

  1. Proti rozhodnutí o odmítnutí žádosti zčásti nebo zcela lze podat do 15 dnů ode dne oznámení odvolání prostřednictvím Centra psychologické pomoci, příspěvkové organizace, které rozhodnutí vydala, a to shodnou formou, jakou lze podat žádost (vyjma telefonického sdělení).
  2. O odvolání proti rozhodnutí rozhoduje nadřízený orgán, kterým je Krajský úřad Moravskoslezského kraje, 28. října 2771/117, 702 00 Ostrava.

 Stížnost na postup při vyřizování žádosti o informace

  1. Stížnost na postup při vyřizování žádosti o informace může podat žadatel:
  • který nesouhlasí s vyřízením žádosti odkazem na zveřejněnou informaci,
  • kterému po uplynutí lhůty nebyla poskytnuta informace nebo předložena konečná licenční nabídka a nebylo vydáno rozhodnutí o odmítnutí žádosti,
  • kterému byla informace poskytnuta částečně, aniž bylo o zbytku žádosti vydáno rozhodnutí o odmítnutí,
  • který nesouhlasí s výší úhrady nebo odměny požadovanými v souvislosti s poskytováním informací.
  1. Stížnost lze podat ve lhůtě do 30 dnů písemně nebo ústně; je-li stížnost podána ústně
    a nelze-li ji ihned vyřídit, sepíše o ní Centrum psychologické pomoci, příspěvková organizace, písemný záznam. O stížnosti rozhoduje nadřízený orgán.

 

 
  • Přejete si být informování o všech našich novinkách a akcích?

    • Korespondenční a fakturační údaje
      Centrum psychologické pomoci, příspěvková organizace
      Na Bělidle 815, 733 01 Karviná
      IČO 00 847 267
      Datová schránka: 7ddkg2r