Naše služby

PSYCHOLOGICKÉ A SOCIÁLNÍ PORADENSTVÍ

Obrátit se na nás můžete, když se nacházíte v zátěžové nebo nepříznivé situaci, kterou se Vám nedaří řešit přechodně vlastními silami, a chcete ji změnit nebo řešit. Přijít k nám můžete samostatně, s partnerem, manželem, dalšími členy rodiny. Naším klientem může být také dítě, péči a pozornost mu pak věnujeme přiměřeně jeho věku, komunikačním schopnostem a rozumové vyspělosti.Jednoduše řečeno, obrátit se na nás můžete, když se trápíte. Může jít třeba o situaci, kdy například:

 • prožíváte partnerskou či manželskou krizi
 • trápí Vás narušené vztahy v rodině
 • řešíte těžkosti vztahu s dítětem, jste si nejistí ve výchově dětí
 • máte problémy s navazováním vztahů a hledáním partnera
 • nedaří se Vám vyrovnat se s úmrtím blízkého člověka
 • vyrovnáváte se s těžkostmi, které sebou přináší přijetí dítěte do osvojení
 • a v mnoha dalších situacích

Poskytované služby jsou bezplatné. Klienti mohou vystupovat anonymně. U nezletilých dětí se předpokládá spolupráce dalších členů rodiny. Jsme povinni zachovávat mlčenlivost.

Zajímají Vás další možné situace, kdy se na nás můžete obrátit a podrobnosti o průběhu poskytování odborného sociálního poradenství? Vše potřebné o tom jak to „chodí“, když se na nás obrátíte s problémem,jsme pro Vás připravili zde.

Jak se k nám objednat?
V případě, že uvažujete o využití našich služeb, nebo si potřebujete ujasnit, co naše pomoc obnáší, kontaktujte nás prostřednictvím telefonu: 777 499 632 nebo 554 717 993. Rádi Vám vše vysvětlíme a najdeme pro Vás termín pro osobní setkání u nás na poradně. Objednat se k nám můžete také písemně e-mailem bruntal@cepp.cz nebo osobní návštěvou.

NÁHRADNÍ RODINNÁ PÉČE

V oblasti náhradní rodinné péče tvoří podstatnou část našich klientů pěstounské rodiny, které doprovázíme při jejich výkonu pěstounské péče. Naše služby jim poskytujeme na základě pověření k výkonu sociálně – právní ochrany dětí od Moravskoslezského kraje a následného uzavření tzv. Dohody o výkonu pěstounské péče. Na naši poradně probíhá také odborné posuzování a přípravy žadatelů o přijetí dítěte do náhradní rodinné péče.

Uvažujete o přijetí dítěte do náhradní rodinné péče, máte spoustu otázek o tom, co vše může role náhradního rodiče obnášet? Kontaktujte nás a domluvíme si osobní setkání, na kterém Vaše dotazy rádi zodpovíme.

Hledáte organizaci, která by Vás doprovázela při výkonu pěstounské péče, a rádi byste se dozvěděli více o službách, které v rámci doprovázení poskytujeme právě my? Užitečné informace naleznete na našich webových stránkách v části PĚSTOUNSKÁ PÉČE.

 
 • Přejete si být informování o všech našich novinkách a akcích?

  • Korespondenční a fakturační údaje
   Centrum psychologické pomoci, příspěvková organizace
   Na Bělidle 815, 733 01 Karviná
   IČO 00 847 267
   Datová schránka: 7ddkg2r