Tuto sobotu 23. 9. 2023 proběhne Den rodin s otevřeným srdcem aneb Spolu ruku v ruce

Moravskoslezský kraj zve širokou veřejnost na benefiční akci „DEN RODIN S OTEVŘENÝM SRDCEM ANEB SPOLU RUKU V RUCE“, která se uskuteční dne 23. 9. 2023 v Trojhalí Karolina v Ostravě od 13:00 do 19:00 hodin.

V minulých víkendech proběhly podobné akce Dny rodin 2023:

Hlavní program přinese vystoupení EWY FARNE, kapely Třesk, TUTOcirk či Cirkusu trochu jinak. Těšit se však můžete také na bohatý doprovodný program pro rodiny s dětmi, v rámci kterého jsou plánovány cirkusové workshopy, malování na obličej, malování pískem, skákací hrad pro nejmenší, kreativní dílničky či autorské čtení, ale také interaktivní zážitkové workshopy zaměřené na přiblížení života osob s postižením a pěstounské péče široké veřejnosti. Právě tyto workshopy jsou důležitou součástí akce, jelikož návštěvníkům nabídnou prostor si na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je žít se sníženou soběstačností, a to prostřednictvím simulací, např. zrakového postižení či jiných zdravotních překážek. Dále návštěvníci budou moci zhlédnout, jak probíhá polohování nemocného v domácím prostředí; prostřednictvím audio ukázek se seznámit s vnímáním u osob s demencí či si vyzkoušet používání kompenzačních pomůcek využívaných při péči o druhého člověka nebo pomůcek terapeutických používaných v oblasti náhradní rodinné péče.

V rámci akce bude předán symbolický šek s finanční podporou dvou projektů svépomocných skupin sdružujících pečující o blízkého člena rodiny s postižením a dále ocenění v oblasti náhradní rodinné péče.

Prostory Trojhalí pro Vás budou otevřeny již od 12 hodin.
Vstupné na akci je ZDARMA.

Plakát k akci ZDE.

Fotogalerie Dny rodin 2023 Hrad Sovinec

Fotogalerie Dny rodin 2023 Tatra Kopřivnice