Rozlučme se s prázdninami na hřbetu koně

Vzdělávací akce pro pěstounské rodiny Rodinné a manželské poradny Karviná.

Pojďte s námi prožít nevšední zakončení letních prázdnin prostřednictvím vzdělávacího odpoledne, které bude plné intenzivního kontaktu s koňskými kamarády.

Kdy: 02. 09. 2017 od 13:00 hodin do 16:45 hodin

Kde: Sdružení Chewal, z.s, ul. Bystřice č.p. 1280, 739 95 Bystřice

Akce je zaměřena na „Aktivity s využitím koní“ (obor hipporehabilitace). Jedná se o metodu sociální pedagogiky a sociální práce, která využívá kontaktu s koněm a vzájemné interakce s ním jako prostředek motivace, aktivizace a vzdělávání lidí se specifickými potřebami.

Prostřednictvím využití této metody se zaměříme na prohlubování vazeb přijatého dítěte se členy náhradní rodiny, podporu při ujasnění si své role v rodině, posilování vzájemné komunikace a fungování v rodině, přispívání k citové výchově dítěte, posilování psychohygieny přijatých dětí a členů  jejich rodiny, podporu ohleduplnosti a zdravého životní postoje k přírodě.

Vstup dětí je možný pouze s doprovodem. Děkujeme za pochopení a prosíme, z důvodu omezené kapacity účastníků, o předběžné nahlášení účasti, obracet se můžete na svého klíčového pracovníka.

Miluj koně a pokus se mu rozumět, aby ti mohl důvěřovat. Buď šťastný z malých pokroků na sobě a svém koni, pak dosáhneš hravě velké věci.  (Egon Von Neindorff)

Pozvánka: Hippo Karviná 09