Dejme dětem rodinu

V rámci projektu Dejme dětem rodinu (www.dejmedetemrodinu.cz) propagují naši pracovníci a dobrovolníci myšlenku pěstounství – formy náhradní rodinné péče o děti, které vlastní rodinu ztratily a potřebují rodinnou péči.

Život v rodině pro tyto děti není samozřejmou věcí. I když je tato životní zkušenost základní výbavou člověka pro celý jeho život. Dítě bez rodičů je obrazně v situaci, kdy má za úkol přeplavat oceán bez lodi a kormidelníka. Nemá po svém boku rádce, učitele, pomocníka, milující osobu, která ho dobrým slovem povzbudí, smutek odežene, radost podpoří, nemá vedle sebe bytost, které na něm záleží. Je na všechno samo. A tak plave jak o život, učí se přežít, jak se dá, učí se tvrdou životní zkouškou, že je v životě samo a nikomu na něm nezáleží.

Takové dítě hledá přístav – potřebuje náhradní rodinu, kde pozná a zažije teplo lidského vztahu, kde ucítí, že někomu na něm záleží a má o něj starost. Rodinu nemůže nic nahradit, žádný inkubátor, žádný přepychově zařízený dětský domov.

Všem zájemcům o podrobnější informace o pěstounské péči a její specifické formě pěstounské péči na přechodnou dobu poskytujeme kompletní poradenský servis.

Projekt Dejme dětem rodinu je realizován především na nejrůznějších akcích pro veřejnost v Moravskoslezském kraji, například Lidé lidem, Tátafest, Muzejní noc, Den sociálních služeb, atd. Projekt je nedílnou součástí naší činnosti v oblasti náhradní rodinné péče a jeho hlavním cílem je posílit povědomí a informovanost široké veřejnosti o náhradní rodinné péči a zvýšit počet zájemců o ni. Od roku 2016 je garantem projektu Moravskoslezský kraj.

KONFERENCE

Každoročním vyvrcholením projektu je uspořádání konference pro širokou laickou i odbornou veřejnost. Obsahem konference jsou témata z oblasti náhradní rodinné péče a aktuální problémy, se kterými se děti v náhradní rodinné péči, náhradní rodiče, státní správa, doprovázející organizace a další instituce potýkají. Poslední konference pořádaná v roce 2016 nesla podtitul „Náhradní rodinná péče pohledem za hranice“. Vyhodnocení průběhu této konference a předešlých konferencích uvádějí následující odkazy: 

Vyhodnocení konference dejme dětem rodinu 2018

Vyhodnocení konference dejme dětem rodinu 2017

Vyhodnocení konference Dejme dětem rodinu 2016

Vyhodnocení konference Dejme dětem rodinu 2015

Konference Dejme dětem rodinu 2014 – vyhodnocení.

Zaujala Vás myšlenka pěstounství nebo přemýšlíte o tom, že byste se stali náhradními rodiči? Můžete kdykoliv kontaktovat, kterékoliv z našich pracovišť. Rádi Vám telefonicky i osobně poskytneme bližší informace.

DSC_0095