Náš kolega psycholog Radek Chrobák je už podruhé mistrem ČR v horském maratonu LH24!

Extrémní závod LH24 2019 se konal o čtvrtém lednovém víkendu roku 2019 na Lysé hoře. Velikým a samozřejmě milým překvapením pro nás všechny v Centru psychologické pomoci je, že jeho vítězem a tedy mistrem ČR v horském maratonu, se stal náš kolega psycholog Radek Chrobák. Tomu se zároveň podařilo obhájit prvenství ve stejném závodě z roku 2018. Radek nezahálel ani v roce 2017 kdy v tomto závodě doběhl druhý.

Letošní rok však nebyl pro závodníky jednoduchý. Lysá hora, nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd, byla pokrytá dvěma metry sněhu, což je dle výpovědí pravidelných účastníků asi nejnáročnější terén v historii závodu. Dle slov Radka: „Ze začátku byl hodně těžký traverz, byl úplně rozsypaný, ale ten se později uchodil. Začal se ale bořit seběh a bylo to hrozně vyčerpávající.“ Přesto Radek v těchto extrémních podmínkách zvládl 13 závodních okruhů a uběhl při nich 150 km.

V cíli pak svůj úspěch komentoval slovy: „Vyhrál jsem! Jsem moc spokojený, ale za cenu nesmírné bolesti. Tohle byl nejtěžší ročník ze všech čtyřech, co jsem absolvovat. Trať byla hodně rozbitá.“  

Za tyto úspěchy patří Radkovi Chrobákovi naše veliké gratulace.

Text: Radka Švejnohová

Foto a zdroj: extremnizavody.cz; Osobní archiv Radek Chrobák