Naše akce

Vzdělávací víkend pro pěstouny a děti ve dnech 9. – 10. 6. 2018

RMP Nový Jičín srdečně zve pěstouny a děti na víkendové vzdělávání pěstounů, ve dnech 9. – 10. 6. 2018, středisko RETASO, Horní Bečva.

Témata: 

Když se dítě trápí a jak jej podpořit v emočně náročných situacích (Mgr. Hana Baránková)

Jak zvládat složité situace v období puberty dítěte v pěstounské péči (MgA. Andrej Vyoral)

Odborný program pro děti a pěstouny je podpořen Nadací ČEZ.

 

PŘEDNÁŠKA V KNIHOVNĚ VE STUDÉNCE (Na lásce záleží – dítě v centru pozornosti)

V knihovně ve Studénce se v pondělí 26. února v 17:00 hod. uskuteční přednáška odborníků z Centra psychologické pomoci, paní PhDr. et Mgr. Marie Blažkové Mgr. Pavly Polákové.
 Hlavními tématy přednášky budou:
– Terapeutické rodičovství
– Cochemská praxe – domluva rodičů v situaci rozvodu či rozchodu
– Náhradní rodičovství

Místo konání: Městská knihovna Studénka, Arm. gen. L. Svobody 760, Studénka

Pozvánku na stránkách knihovny najdete zde:  https://www.sak-studenka.cz/knihovny/akce/16-knihovny/608-na-lasce-zalezi-dite-v-centru-pozornosti

 

DĚTSKÝ PRŮVODCE SVĚTEM ROZVODU / JARO 2018

Také v tomto pololetí se v novojičínské Rodinné a manželské poradně bude konat každou středu kroužek pro děti, jichž se dotýká rozvod rodičů. První setkání proběhne 21. 3. 2018 v 15,30 hodin.

Pozvánka a informace jsou zde: dětský průvodce světem rozvodu leták

 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ a beseda 

Srdečně Vás zveme na den otevřených dveří v naší poradně, který se koná dne 5. října 2017 od 9,00 – 16,00 hodin.

Součástí dne otevřených dveří bude také beseda. Pozvánku najdete zde: DOD + přednáška Jičín

 

DĚTSKÝ PRŮVODCE SVĚTEM ROZVODU

Pracovníci pobočky Centra psychologické pomoci v Novém Jičíně připravili ve spolupráci s Dětským průvodcem rozvodem, z.s. kroužek pro děti rodičů, jež procházejí rozpadem soužití či vleklým partnerským a tím i rodičovským konfliktem. Cílovou skupinou jsou děti ve věku 7 – 12 let. Kroužek začne 19. září 2017 v Centru psychologické pomoci v Novém Jičíně, ul. Štefánikova 7.

Více informací naleznete v přiložené pozvánce zde: krouzekprodeti

 

DĚTSKÝ DEN NA SKALKÁCH

Dne 31. 5. 2017 se v Novém Jičíně v areálu na Skalkách uskutečnil dětský den. Tuto akci jsme pojali, jako setkání pěstounských rodin u příležitosti oslav svátků Dne rodiny a Dne dětí.

Akce probíhala od 15,00 hodin a program byl pestrý. Zhruba V 15,30 hodin nás se svým vystoupením navštívil Klaun Rambajs, se kterým si děti mohly mimo jiné vyzkoušet i hru na bubny.

Po klaunovi následovaly soutěžní disciplíny – skákání v pytli, slack line apod. Po jejich splnění si děti odnesly diplom a sladkou odměnu. Při soutěžních disciplínách nám po celou dobu pomáhali dobrovolníci z organizace ADRA. Děti si rovněž mohly nechat namalovat různé motivy na tvář.

Před ukončením akce se všichni posilnili vlastnoručně opečenými špekáčky. Doufáme, že se všem společné setkání líbilo a budeme se těšit na další.

       

VÍKENDOVKA „U FANDY“ VE LHOTCE

14.– 15. 5. 2016 se uskutečnilo víkendové vzdělávání pro pěstouny na přechodnou dobu ve Lhotce v příjemném prostředí wellness a restaurace „U Fandy“. Během dvou dnů pěstouni absolvovali 14 hodin vzdělávání na téma Přijetí stresu v životě a obnova sil, Romové-vhled do historie, identita romského dítěte v neromské rodině, Naše plavba (arteterapeutická technika) a supervizní setkání s psychologem. Pro děti byl zajištěn zážitkový program ve stylu Kung-fu Panda zaměřený na podporu sebedůvěry a spolupráce ve skupině. Ve večerních hodinách jsme využili hotelový bazén a došlo i na turnaj v bowlingu či posezení u kytary, kde byl dostatek prostoru probrat všechny radosti a starosti s výchovou svěřených dětí. Soudě dle reakcí pěstounů i dětí se víkend velmi vydařil a i pro nás pracovníky CPP to bylo moc příjemné a obohacující setkání. Těšíme se zase na další :). Pár fotografií z tohoto víkendu můžete shlédnout v naší fotogalerii.

Katka Niklová (klíčová pracovnice pěstounů)

„Mami, já jsem to dokázal!“

Ve spolupráci s Nadací ČEZ proběhly v Novém Jičíně na přelomu roku 2015/2016 zajímavé aktivity pro děti z pěstounských rodin. O podzimních prázdninách to bylo odpoledne s koňmi s prvky hippoterapie, kdy se děti mohly povozit na malém či velkém koni na ranči Hermelín v Novém Jičíně. Dětem se se zvířaty natolik líbilo, že jsme oslovili organizaci Podané ruce, z.s., a díky dobrovolnici z canisterapeutického týmu Mgr. Haně Radovesnické a jejím dvěma psům Naně a Saše, strávily děti další tři hezká odpoledne s pejsky.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hipoterapie

Na některých dětech bylo vidět, že i za tu krátkou chvíli udělaly velký pokrok v osmělování se vůči koním i psům, a po počátečním ostychu u všech dětí převážil šťastný úsměv. Bylo zřejmé, že tyto aktivity, které dokážou nenápadně, ale přesto velmi výrazně posílit často nízké sebevědomí pěstounských dětí („Mami, já jsem se svezl! Já jsem to dokázal!“), mají smysl.

Další akcí uskutečněnou v rámci projektu nadace ČEZ byly tři běhy semináře dotykové terapie pro maminky – pěstounky a jejich děti. Pod vedením lektorky Aleny Mastíkové se účastníce semináře naučily masáže kojenců i starších dětí. Jak se mohly dozvědět během semináře: „masáž posiluje pouto mezi rodičem a dítětem, rozvíjí vzájemnou lásku, zlepšuje neverbální komunikaci, zbavuje stresu, celkově zklidňuje a stimuluje vylučování endorfinů“, tzn. pro děti v náhradní rodinné péči ideální technika. Což pěstounky také bezprostředně potvrdily z domácí praxe.

Již nyní chystáme v novojičínské pobočce CPP další zajímavé akce pro pěstounské rodiny v průběhu celého roku, jako např. vzdělávací víkendy či semináře týkající se výchovy dětí.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Canisterapie

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Canisterapie

 

Plán vzdělávání pro pěstounské rodiny Nový Jičín 2015

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ A BESEDA O NÁHRADNÍ RODINNÉ PÉČI – 27. října 2015
Centrum psychologické pomoci, p. o. – detašované pracoviště Rodinná a manželská poradna Vás srdečně zve na Den otevřených dveří a odpolední Besedu o náhradní rodinné péči, který se uskuteční dne 27. října 2015 od 9:00 hodin v prostorách poradny. Podrobné informace ke Dni otevřených dveří a besedě – Nový Jičín 27. říjen 2015.

DEN SOCIÁLNÍCH SLUŽEB města Nového Jičína – 16. září 2015
s podtitulem „Vzájemně se poznejme“, který se uskuteční dne 16. září 2015 od 10:00 do 15:30 hodin na Masarykově náměstí v Novém Jičíně, a kde bude naše pracoviště prezentovat služby organizace. Podrobnosti včetně programu naleznete v letáku Den sociálních služeb Nový Jičín 2015.